Junior Eb szintet úszott Kaposváron Gál Kincső

2019. 06. 04. (kedd) 19.13

A DSC-SI kiválósága négy ezüstérmet szerzett a Csik Ferenc versenyuszodában.

Négy napon keresztül hazánk legjobb ifjúsági korú úszói küzdöttek meg az érmekért a somogyi megyeszékhelyen. Zombori-Szalontai Ferenc két döntőben is érdekelt volt, 200 mellen az ötödik, míg 100 mellen a hatodik helyen végzett. Sándor Benedek 200 gyorson kvalifikálta magát az ,,A” döntőbe, ahol végül a hetedik helyen csapott célba.

A lányoknál extra teljesítménnyel rukkolt elő Gál Kincső, hiszen hat döntőben is a rajtkőre állhatott. Nem is akárhogy! 200 pillangón és 100 gyorson hatodikként zárt, 200, 400, 800 és 1500 gyorson pedig egyaránt a második legjobb időt produkálva állhatott fel a dobogó második fokára.

Sőt, a 400-on elért 4:13,32-es idejével Eb szintidőt úszott, mellyel kvalifikálta magát a július elején, az oroszországi Kazanyban rendezendő kontinensviadalra. A remek időnek köszönhetően természetesen hatványozottan fókuszba került az augusztus 20-án Budapesten rajtoló junior világbajnokság is.