Senánszky Petra és Holoda Péter is bekerült az olimpiai keretbe
2021. 06. 22. (kedd) 22.48A Magyar Úszó Szövetség elnöksége jóváhagyta Sós Csaba szövetségi kapitány tokiói olimpiai keretét, melyben a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola két úszója, Senánszky Petra és Holoda Péter is helyet kapott.
Hétvégén a Budapest Bajnokságon
Petra győzött 50 gyorson (0:25,15), míg Peti ugyanebben a számban a férfiaknál
a második helyen csapott célba (0:22,51). Megjegyzendő, a kvalifikációs
versenyen a DSC-SI fiatalja, Sárosi Balázs 200 mellen az ötödik helyen végzett
(2:22,22).
A 36 medencés és 2 nyíltvízi
úszóból álló magyar keret már csak a FINA jóváhagyására vár, ha a nemzetközi
szövetség is rábólint, mind a 38 sportoló ott lehet az olimpián.
Senánszky Petra 50 és 100 gyorson,
Holoda Péter a 4×100 méteres vegyesváltó tagjaként ugorhat vízbe a tokiói játékokon.
A FINA végleges döntése június 30-án várható.
Magyar úszóválogatott:
Békési Eszter (200 m mell),
Bernek Péter (400 m vegyes), Bohus Richárd (100 m hát), Burián Katalin (100 m
hát, 200 m hát), Cseh László (200 m vegyes), Fábián Fanni (200 m gyors, B),
Gyurinovics Fanni (4×100 m mixed vegyes), Gyurta Gergely (1500 m gyors), Halmai
Petra (4×100 m mixed vegyes), Holló Balázs (4×200 m gyors), Holoda Péter
(4×100 m vegyes), Horváth Dávid (100 m mell, B, 200 m mell, B), Hosszú
Katinka (200 m hát, 200 m pillangó, 200 m vegyes, 400 m vegyes), Jakabos
Zsuzsanna (4×200 m), Kalmár Ákos (800 m gyors, 1500 m gyors), Kapás Boglárka
(200 m pillangó), Kenderesi Tamás (200 m pillangó), Késely Ajna (400 m gyors,
800 m gyors, 1500 m gyors), Kós Hubert (200 m vegyes), Kovács Benedek (4×100 m
mixed vegyes), Kozma Dominik (200 m gyors), Lobanovszkij Makszim (50 m gyors),
Márton Richárd (4×200 m), Mihályvári Farkas Viktória (1500 m gyors, 400 m
vegyes), Milák Kristóf (100 m pillangó, 200 m pillangó), Németh Nándor (100 m
gyors, 200 m gyors), Sebestyén Dalma (200 m vegyes, 100 m pillangó, B), Senánszky
Petra (50 m gyors, B, 100 m gyors, B), Sztankovics Anna (100 m mell, B),
Szabó Szebasztián (100 m gyors, 100 m pillangó), Takács Tamás (4×100 m vegyes),
Telegdy Ádám (100 m hát, 200 m hát), Veres Laura (4×200 m), Verrasztó Dávid
(400 m vegyes), Verrasztó Evelyn (4×200 m gyors), Zombori Gábor (400 m gyors).
Nyílt vízi úszás:
Olasz Anna (10 km), Rasovszky
Kristóf (10 km)
Cikk nyomtatása