Az éremtáblázat élén a magyarok Marseille-ben!

2017. 08. 07. (hétfő) 12.47

A Debreceni Sportcentrum-Sportiskola úszója, az egyéniben 5km-en bronzérmes Gál Kincső is tagja volt a második helyen célba érő mix váltónak.

A franciaországi kikötővárosban befejeződött az ifjúsági és junior nyílt vízi Európa-bajnokság, örömteli, hogy a zárónap is a magyar sikerektől volt hangos, hiszen az U16-os váltó ezüst-, míg az U19-es kvartett bronzéremmel zárt. A fiatalabbaknál 5km-en a Tabi Zoltán, Borsi Anett, Galyassy Szilárd és Gál Kincső alkotta csapatunk simán verte a dobogóért folytatott harcban a briteket, míg az oroszok csak tizenkét(!) másodperccel bizonyultak gyorsabbnak a mieinknél.

Az U19-es mezőnyben szintén dobogóra állhatott a Drigán Zoltán, Rohács Réka, Huszti Dávid, Juhász Janka összetételű magyar négyes, akik a franciák és a németek mögött a harmadik helyen végeztek.

A két újabb medálnak köszönhetően a magyar nyílt vízi csapat összesítésben hét éremmel a kontinensbajnokság   élén végzett.