Két arany, két világcsúcs!

2017. 07. 23. (vasárnap) 23.33

Senánszky Petra, a Debreceni Búvárklub uszonyosúszója 50 és 100 gyorson is nyert Wroclawban.

A lengyelországi Világjátékok nyitónapján a kilencszeres világ-és négyszeres Európa-bajnok sportoló a szám legnagyobb favoritjaként lépett rajtkőre az 50 méteres uszonyos gyorsúszásban. A cívisvárosi világklasszis káprázatos teljesítménnyel, mintegy negyvenhat századmásodpercet javítva az általa egy évvel ezelőtt felállított világcsúcson (20.52), megszerezte a magyar küldöttség első aranyérmét.

Másnap Petra ott folytatta, ahol pénteken abbahagyta! A nem olimpiai sportágak olimpiáján 100 méteren végig vezetve, ismét világcsúccsal (45.16) nyert.

A medencében a másik cívisvárosi kiválóság, Kosina Gergő is remekelt, aki a 100 méteres uszonyos gyorsúszás döntője után állhatott fel a dobogó második fokára.